Vuoden 2018 turnauksen All Star-viisikot

Vuosittain Tallink-turnauksessa valitaan All Star – viisikot 13-19-vuotiaiden nuorten sarjoissa. Viisikot valitaan valmentajien äänestyksellä. Tässä tulee vuoden 2018 All Stars! 

All Star -viisikot 2018 Pojat

MU19 Kutsu-sarja
PG Jasper Koskinen, Pyrintö
SG Nikolai Gustavson, MuKi
SF Alvar Peltoniemi, Honka
PF Daniel Lindner, Helsinki Rocks
C Alexander Aglassinger, MuKi

MU19 Kilpa-sarja
PG Saku Leivola, Lahti Basketball Juniorit
SG Jere Markkinen, RaPy
SF Saku Repo, LoKoKo
PF Eino Sellman, Ura Basket
C Karli Kursa, Lahti Basketball Juniorit

MU19 Fun-sarja
PG Ilmari Airaksinen, Honka
SF Maximilian Kozlov, Lieto Koris
SG Tao Zhu Heng, Oulun NMKY
PF Niilo Lindström, Lahti Basketball Juniorit
C Frans Raudasoja, Oulun NMKY

MU17 Kutsu-sarja
PG Edvard Gullichen, Ura Basket
SG Lauri Hänninen, Ura Basket
SF Lauri Hynönen, Honka
PF Mikko Savolainen, Sykki
C Elmo Eräkangas, MuKi

MU16 Kutsu-sarja
PG Miro Little, Pyrintö
SG Otto Räisänen, Kori-80
SF Joonas Hyökyranta, Sykki
PF Matias Rissanen, Honka
C Tuukka Juntunen, Vilpas

MU1617 Kilpa-sarja
PG Niilo Tammi, Feeniks Basket
SG Arttu Nykänen, Lahti Basketball Juniorit
SF Akseli Ylipeltola, Karhu Basket
PG – Niilo Tammi, Feeniks Basket
C Sauli Näppinen, Feeniks Basket

MU1617 Fun-sarja
PG Onni Kovero WB-Pantterit
SG Emil Jaatinen WB-Pantterit
SF Mikko Kuisma, ONMKY
PF Onni Korhonen, ONMKY
C Paavo Katajavuori, Honka

MU15 Kilpa-sarja
PG Ville Karhu, WB-Pantterit
SG Roope Tuovila, Honka
SF Viljami Vartiainen, Honka
PF Brunel Mazdou, Pyrintö
C Eino Pällijeff, WB-Pantterit

MU15 Kilpa-sarja
PG Juuso Salmi Äänekosken Huima
SG Jussa Savo, Lokoko Arska
SF Elias Sauramo, BC Nokia
PF Eemeli Yalaho, Äänekosken Huima
C Jasper Mussalo, KTP

MU15 Fun-sarja
Oiva Vanhasaari, KlaNMKY
Lassi Sivunen, EBT
Mikko Kairikko, KlaNMKY
Atte Kvist, Ura Basket
Samuel Johansson, KaVo

MU14 Kutsu-sarja
PG Elmeri Abbey, HONSU
SG Jimi Viita, MaSu
SF Adam Massarsch, Alvik Basket
PF Johannes Ebeling, Honka
C Matias Soisalo, EBT

MU14 Kilpa-sarja
PG Sulo Paju, Vilpas
SG Niko Uotila, Sykki
SF Marius Marttinen, ToPoLa
PF Eeli Moilanen, Sykki
C Joonas Nyman, HyPo

MU14 Fun-sarja 
PG Anton Lahtinen, EBT
SG Oskari Jokela, Lahti Basketball Juniorit
SF Ville Sikström, Beat Basket
PF Riku-Petteri Keskinen, Beat Basket
C Onni Huuskonen, Kouvot

MU13
PG Jelani Towa, HNMKY Spurs
SG Joonas Kaivos, MuKi
SF Leo Guday HNMky Bucks
PF Alvan Laavainen, Honka
C Ahti Köninki, Honka

MU13 Fun-sarja
PG Kuutti Arjonen, Turun NMKY
SG Mitja Vertio, TOPO
SF Simo Sarantola, Seals
PF Jose Moilanen, EBT
C Matti Maunula, TOPO

All Star -viisikot 2018 Tytöt

WU19 Kutsu-sarja
PG Aino Airaksinen, Honka
SG Wilma Linqvist, Ringside
SF Susanna Rentto, Honka
PF Emerita Mashaire, Ringside
C Roosa Kosonen, Catz

WU19 Kilpa-sarja
Erika Mäkelä, PeKa
Venla Määttänen, TuRi
Janette Hanni, Feeniks Basket
Mikaela Aartia, TuRi
Adele Heiskari, TiKS

WU17 Kutsu-sarja
Sini Kanerva, LePy
Sade Ruokolainen, Honka
Johanna Karinen, Honka
Ida Räty, Ringside
Hanna Hirvonen, RaLu

WU16 Kutsu-sarja
Lotta Reijonen, Honka
Laura Toftgaard, BMS
Herlev Bianca Braikia, BMS Herlev
Iines Liimatainen, Honka
Klara Mekkonen, Helmi Basket

WU1617 KIlpa-sarja
PG Emilia Klemetti, RoNMKY
SG Katariina Tanhuapää, Ringside
SF Kourujärvi Inkeri, Ringside
PF Noora Karhunen, EBT
C Juvakka Aino, Catz

WU1617 Fun-sarja
PG Greta Mäkelä, Honka
SG Lumi Mensonen, TOPO
SF Silja Arlin, Vilpas
PF Maarja Grunmann, Audentese
C Veera Anttila, PuHu red

WU15 Kutsu-sarja 
Elina Aarnisalo Honka
Marianne Määttänen, Honka
Stella Szabo, Spånga Basket
Kiia Mäntylä, EBT
Kenisha Williams, Pyrintö

WU15 Kilpa-sarja
Jessi Lehtonen, Jymy
Lumi Höysniemi, LePy
Ninni Sohlo, Honka
Sohvi Parikka, Beat Basket

WU15 Fun- sarja
Elena Iliste, BC Kalev/Cramo
Kaisli Helander, TOPO
Sibul Hanna Maria, BC Kalev/Cramo
Tilda Reinikka, TuRi
Kristiina Airikainen, Kouvot

WU14 Kutsu-sarja
PG Jenny Roos, Audentese
SG Olivia Takala, HNMKY
SF Fia Hellsten, Feeniks Basket
PF Keandra Koorits, Audentse
C Elsa Lemmilä Honka

WU14 Kilpa-sarja
Ida Andersin, Jymy
Henna Leinonen, LePy
Vilma Taitto, SBG
Joela Launamo, KlaNMKY
Peppi Lohko, SBG

WU14 Fun-sarja
PG Lumi Helin, Honka
SG Tuuli Lehti, Honka
SF Julia Aalto, Ura Basket
PF Uni Kujamäki, EBT
C Krista Kurki, PuHu

WU13 Kilpa-sarja
Emma Kantero, TOPO
Nella Peura, EBT/White
Alli Niinistö, EBT/White
Ariana Hussein, PeKa
Stella Jokela, Honka White

WU13 Fun-sarja
PG Emma Heininen, PuHu
SG Kätlin Kangur, BC Kalev/Cramo
SF Aura Pikkarainen, LePy
PF Inka Kivinen, Honka
Kadri-Liina Orasmäe, BC Kalev/Cramo

Suuret onnittelut kaikille All Star-viisikoihin valituille! 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *