Uutiset

Pääyhteistyökumppani

Yhteistyökumppanit
















Tallink Tournament 2019 All Stars-viisikot26.8.2019

Tallink Tournamentin perinteiden mukaisesti myös vuoden 2019 turnauksessa valittiin kaikissa 13-19-vuotiaiden sarjoissa All Stars-viisikot:

MU19 KUTSU
Valtteri Mervola, Kataja
Sebastian Lindberg, Honka
Alvar Peltoniemi, Honka
Wille Nordell, JBA
Luukas Vaara, Lahti


MU19 KILPA
Lauri Hänninen, Ura Basket
Niilo Tammi, Feeniks Basket
Tatu Lehtisyrjä, Westside
Edvard Gullichen, Ura Basket
Saku Repo, LoKoKo


MU19 FUN
Ilmari Airaksinen, Honka Green
Aappo Kilpeläinen, Oulun NMKY
Alex Federley, Honka Green
Teemu Kujala, RoNMKY 
Maximilian Kozlov, Lieto-Koris


WU19 KUTSU
Kaisa Katajavuori, Honka
Sanni Tuomisto, EBT 
Susanna Rentto, Honka
Elli Heikkilä, Peka
Liisa Taponen, Pyrintö


WU19 KILPA
Meri Damoiseaux, Hypo
Josefiina Rinnevuori, RaLu 
Saana kujala, Hypo
Anna Kangastupa, Pyrintö
Carlote Balode, Riga


MU17 KUTSU
Ossi Eskola, Kori-80
Emil Skyttä, Honka
Vaano Mustola, Ymca Lahti-heinola
Chris Väärmann, MuKi
Markus Niemi, Kori-80


MU17 KILPA
Tuukka Härsilä, Karhu
Juuso Salmi, Karhu
Miikka Smolander, Kataja
Julius Räsänen, KTP
Markus Kauppinen, Rauma


MU17 FUN
Rasmus Latva-Panula  Korikobrat II
Antti Peuhkuri Lrnmky
Lauri Siiro, PäLuLu
Valtteri Haapalainen, ONMKY white
Elias Uotila, Korikobrat


WU17 KUTSU
Elina Aarnisalo, Honka
Oona Koskelainen, Helmi Basket
Kaisa Pirttinen, BC Nokia
Siiri Kohonen, Kouvot 
Albina Syla, Helmi Basket


WU17 KILPA
Mette nurminen PeKa
Lilli Hakkarainen Peka
Monna Julkunen Hnmky Black
Cayro-Lyza Toomingas Äänekoski II
Verna savioja YMCA Heinola


WU17 FUN
Lilli Rinne,NaKo
Noona Erke Topo
Erika Rendik, EBT
Clara Hämäläinen, Pyrintö
Nella Etu-Seppälä Pyrintö


MU16 KUTSU
Jasper Mussalo, KTP 
Roope Tuovila, Honka 
Elias Reponen, Kouvot
Okku Federiko, HNMKY 
Valtteri Heiskanen, WB


MU15 KUTSU
Sinan Coskun, Ura
Eelis Alanko, Honka
Adam Massarch, Alvik
Pekka Pennanen, Honsu
Matias Ansamaa, HNMKY


MU15 KILPA
Eeli Moilanen, Sykki
Kalle Kuivalainen, Kataja
Marius Marttinen, Topola
Veeti Hytönen, Turku
Verneri Eerikäinen, Kataja


MU15 FUN
Konsta Sinisalo, Oulu NMKY
Miro Saarenkoski, Lahti Basketball
Verneri Kivelä, Feeniks Basket
Joakim Luukka, PuHu
Elmo Kilpeläinen, Oulu NMKY


WU15 KUTSU
Mölder Silje,  Audenteses
Annika Vanninen,  Wartti Basket
Alice Curman, Alvik Basket
Tilda Trygger, AIK Basket
Keandra Koorits, Audenteses


WU15 KILPA
Emilia Jokinen, Pyrintö
Iiris Puskari, LaBa
Julia Wiklund, AIK Basket
Jasmine Koskinen, Turi
Sophie Hessler, AIK Basket


WU15 FUN
Milja Bergman,Topola
Nea Saraste,Honka
Minttu Salmijärvi, TiKs
Laura Reimane, BS Jugla
Alise Vigante, BS Jugla


MU14 KUTSU
Jelani Towa, HNMKY
Isak Weibring, Blackeberg
Aapo Salonen, WB-Pantterit
Olavi Suutela, HNMKY
Teemu Niehoff, KTP

MU14 KILPA
Kuutti Arjonen, TuNMKY
Oskar Loehr, Lahti Basketball
Juho Karinharju, PuHu II
Oscar Cederblad, Blackeberg II
Juha-Pekka Tura, Lahti Basketball II
 

MU14 FUN
Riku Palomäki,HNMKyWhite
Frans Karvonen, Oulu
Eetu Nevalainen, Seals
Leo Rebizov, HNMKY Black
Elias Hagman, Seals


WU14 KUTSU
Leya Landin, AIK Basket
Ada Tyrni, Honka 
Vilma Eklund, AIK
Alli Niinistö, EBT
Saara Kurikka,WB-Pantterit  


WU14 KILPA
Sonja Jelkänen, Ura Basket
Helmi Ahlava, Topo 
Veera Kemppainen, TiKs
Aino Keurulainen, Laba
Lotta Hemming, ToPo


WU14 FUN
Walma Vilen, Kouvot
Matilda Riiali, Peka
Pihla Parviainen, Kori-80
Anna Pölönen, Laba
Chalina Mäkelä, Kouvot


MU13 KILPA
Joost Daalgaard- Duus, ALBA
Eetu Honkaniemi, BC Nokia 
Nooa Arola, KTP
Ville-Pekka Eskelinen, Pyrintö
Matias Karlin, Lepy


MU13 FUN
Seyi Kolajo, BC Nokia
Justus Takala, Topola
Tuomas Seitsonen, Honka
Adnan Anyars, Lepy
Henri Schnabel, BC Nokia

WU13 KILPA
Reija Löyttyniemi, Honka White
Aila Varila, EBT 
Eevi Danska, Peka
Nicole Ogun, EBT
Janet Aitem, Honka


WU13 FUN
Mea Parikka, Tiks
Sofia Kuokka, Tiks
Marleen Tönismäe, Pärnu
Aino Sankari, TuRi
Helmi Kakko, Laba 45